fbpx

קידום באינסטגרם

תוכן עניינים

קידום באינסטגרם הוא הדרך הבטוחה ומהירה ביותר ליצור לעצמכם מותג משלכם! אינסטגרם היא הרשת החברתית השנייה בגודלה בעולם וללא ספק הכוח העולה בעולם הרשתות החברתיות. היא קלילה יותר מפייסבוק ובעיקר הרבה יותר ויזואלית. בנוסף, היא גם רשת הפונה לקהל צעיר יותר וכן בעלת נוכחות דומיננטית יותר של נשים. אז איך מפרסמים באינסטגרם?

למה בכלל לקדם באינסטגרם?

עולם הפרסום עובר שינוי משמעותי בשנים האחרונות עם ההבנה שהיום הקהלים נמצאים ברשתות החברתיות יותר מאשר בכל מקום אחר. בנוסף, הרשת החברתית מאפשרת יצירה של תוכן בין אישי ואמין יותר מתכנים אחרים. הרבה יותר קל לנו להישאב למודעה קז׳ואלית באינסטגרם מאשר למודעה פרסומית בעיתון. בנוסף, הרשתות החברתיות מעודדות מאוד אינטראקציה של הגולשים עם התוכן בו הם צופים, ועבור בעלי עסקים ומפרסמים מדובר בכלי מצוין על מנת ליצור קשר ישיר ובלתי אמצעי עם לקוחות. באמצעות עבודה נכונה על פרסום באינסטגרם וברשתות חברתיות אחרות, ניתן להגיע ללידים איכותיים ביותר וכן למותג אשר בשלב מסוים כבר מפרסם את עצמו באמצעות ה״באז״ שנוצר סביבו.

מה חשוב לדעת לפני שמקדמים עסק באינסטגרם?

כמו בכל פרסום ברשת חברתית, צריך להגיע לנושא בגישה שונה. הגולשים באינסטגרם נכנסים על מנת לראות תוכן מעניין של חברים, מכרים או עמודים שהם אוהבים, ולא נהנים לראות פרסומות לא קשורות ואגרסיביות. על כן, הגישה לפרסום באינסטגרם צריכה לשים במרכז את התוכן. תוכן מעניין אשר יעורר תגובה מהגולשים הוא הבסיס הטוב ביותר לפרסום באינסטגרם. כמו כן, פרמטר חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הפן הויזואלי. אינסטגרם היא רשת מאוד ויזואלית ומבוססת על תמונות וסרטונים. על כן, חשוב להשקיע בתוכן חזותי שייראה טוב ומקצועי, אך מדי פעם לשלב בו גם קלילות ומראה לא מתאמץ. לא תמיד קל למצוא את האיזון הנכון, אך ברגע שמוצאים אותו הגולשים ייהנו מהתוכן והעמוד יצבור תאוצה.

איך קידום באינסטגרם עובד?

מבחינה טכנית מדובר בעולם מעט שונה מהפרסום באמצעים אחרים כמו גוגל או פייסבוק. אינסטגרם מבוססת על שני פרמטרים עיקריים – עוקבים והאשטגים. ברגע שמשתמש עוקב אחרי עמוד, הוא לרוב יזכה לראות את הפרסומים שלו, אך ניתן להגיע למשתמשים רבים באמצעות שימוש נכון בהאשטגים בפרסומים השונים. כמו מחקר מילות חיפוש, מדובר בעולם ומלואו, ויש להשקיע זמן רב בהיכרות עם התיוגים הכי טרנדיים והמתאימים ביותר לעסק. כאלו אשר מצד אחד יש להם הרבה עוקבים, אך מצד שני לא מוצפים בפרסומים אשר יגרמו לפרסום שלכם להיעלם לחלוטין. בנוסף, כיוון שאינסטגרם שייכת לפייסבוק, ניתן להיעזר בלא מעט כלים שפייסבוק מספקת על מנת לדייק ולחדד את הפרסום באינסטגרם. על כן, לרוב מומלץ ליצור קמפיין המבוסס על שילוב בין הרשתות והקמת עמודים בשתיהן.

איך הופכים קידום באינסטגרם למכירות?

כמו בכל פרסום ברשת חברתית, מדובר בתהליך מעט יותר מורכב מאשר פרסום בגוגל. זכרו כי באינסטגרם לקוחות לא מחפשים את העסק שלכם, אלא הפרסום פשוט מופיע להם בפיד על סמך פילוח מסוים שהרשת מבצעת. על כן, סביר שיידרש תהליך היכרות מסוים עם המותג לפני שאותו גולש יהפוך ללקוח. יצירה של אינטראקציות עם גולשים, שיתוף תכנים וסימוני לייקים יעזרו לחזק את הקשר עם הקהל שלכם. בנוסף, פרסום של מבצעים תמורת שיתוף מסייע לרוב להגביר את החשיפה לעסק ברגע שקיים עבורו קהל לקוחות מבוסס. בסופו של דבר, חשוב גם לוודא שהפרסומים מכילים גם קצה שיווקי. כלומר, ודאו שהפרופיל שלכם מכיל לינק לאתר, וכן הקפידו להוסיף אפשרות כניסה לאתר באמצעות הסטורי. גולשים לא ממהרים לעזוב את אינסטגרם ולחפש את המותג שלכם בגוגל.

חברתיות ופירגון

כיוון שמדובר ברשת חברתית, בסופו של דבר הגולשים הכי נהנים לראות פרופילים חברתיים אשר מרגישים להם אנושיים ולא רובוטיים. על כן, כדאי מאוד לשמור על גישה חברתית לאורך הפרסומים, להגיב למגיבים ולעקובים שלכם, לשתף סטוריז ולפרגן גם לעסקים אחרים. זה אולי נשמע כמו משהו שיפגע בעסק, אך בהרבה מקרים התוצאה היא דווקא הפוכה. הרבה מהגולשים מודעים לכך שהרשתות החברתיות הופכות אותם למוצר והם לא נהנים להרגיש כך. הרבה יותר כיף לראות בפיד עסק אנושי, חברותי, פתוח ומתקשר, מאשר עסק שיווקי. לפעמים רק בגלל שהעמוד שלכם מעניין וחברותי, הוא יזכה לעוקבים, גם כאלו שבכלל לא התעניינו במוצר שלכם מראש.

תשמרו על קשר
המותג שלך הוא העסק שלנו

בואו נדבר ונראה איך אנחנו יכולים לקחת את המותג שלכם לשלב הבא

חוות דעת
מה הלקוחות שלנו חושבים

בואו נדבר על זה!

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה