fbpx

איך להעלות סטורי באינסטגרם בעזרת הטלפון הסלולרי

לא מעט פעמים בטח יצא לכם לגלוש בפייסבוק או האינסטגרם, ולראות סטורי שמישהו שאתם עוקבים אחריו (או לא עוקבים) העלה לעמוד שלו. הרבה פעמים אתם גם תיכנסו לסטורי לפני שתגללו בפיד, משום שהוא כל כך נגיש ונוח, ולרוב נותן תמונה יותר מעמיקה ואישית על האדם או העסק שמעלים אותו.
לפעמים קורה מצב בו אנשים ובעלי עסקים בפרט, לא כל כך יודעים איך להעלות סטורי בצורה מקצועית, מושכת ומעניינת. הם מעלים מה שנראה להם נכון, אבל זה לא יהיה בהכרח מה שיתאים לקהל היעד שלהם או יגרום לו להשתהות. לרוב התוצאה במקרים אלו, היא סטורי חובבני, לא מקצועי, שלא נראה טוב, לא כל כך מעניין ובטח שגם לא מושך. או אפילו גרוע מכך, אנשים לא מעלים סטורי בכלל כי הם לא יודעים איך לעשות זאת בצורה נכונה שתקדם אותם והעסק שלהם.
במאמר הזה נציג איך להעלות סטורי לאינסטגרם בצורה מסודרת ומדויקת.

סרטון של הערוץ SeoNpoint, סרטון זה מדגים אפשרויות לפי המפורט במדריך זה.

אז איך לעשות את זה נכון?

הכתבה מתייחסת לאייפון ואנדרואיד

לפני שאתם קופצים למים ומתחילים להעלות סטורי על ימין ועל שמאל, צריך לבצע קודם כל את הצעדים הבסיסיים: להיכנס ל-App Store / Google Play להוריד את אפליקציית Instagram, לפתוח חשבון חדש ולהירשם לאפליקציה. במידה ואתם כבר רשומים – פשוט התחברו.
רק לאחר שנבצע את הצעדים האלו נוכל להעלות סטורי עם האייפון או האנדרואיד שלנו, בכל רגע נתון, וכמה שרק נרצה, עד המקסימום של 100 סטוריז ליום שאינסטרגם מאפשרת.

שלבי הפעולה בדרך אל הסטורי המושלם

 • פותחים את האפליקציה.
 • לוחצים על הפרופיל שלנו (פינה ימין \ שמאל למטה).
 • לוחצים על תמונת הפרופיל.
 • במידת הצורך האפליקציה תבקש גישה למצלמה ולאלבום.
הדמיה של פתיחת האינסטגרם
פתיחת אינסטגרם
הדמיה של כניסה לפרופיל האינסטגרם
כניסה לפרופיל
הדמיה של לחיצה על ממשק הסטורי
כניסה לממשק סטורי

ממשק הסטורי של אינסטגרם

עכשיו אנחנו בתוך ממשק הסטורי של אינסטגרם. כאן נוכל לראות המון המון כפתורים שונים ומגוונים שאינסטגרם מציגה בפנינו, לעיצוב הסטורי המושלם. כל הכפתורים האלו הם בעצם פיצ'רים בהם נוכל להשתמש על מנת לעצב את הסטורי שלנו בדיוק כפי שאנחנו רוצים, מכל הבחינות. מכאן נוכל לצלם תמונה, סרטון, ריל, או להעלות טקסט כתוב, ועוד המון אפשרויות.
בחלק העליון של המסך נראה כפתור יציאה מהממשק, כפתור הפעלה או כיבוי הפלאש, וכפתור כניסה להגדרות של הסטורי. המסך נראה פחות או יותר אותו הדבר בגרסאת אנדרואיד ואייפון.

הדמיה של פירוט ממשק הסטורי של אינסטגרם
הגדרות עליונות

הגדרת מצבים בסטורי

בחלקו האמצעי של המסך שנכנסנו אליו, בצד ימין או שמאל (ימין באנדרואיד, שמאל באייפון) מוצגים אייקונים קטנים בהם נוכל להשתמש על מנת להכין את הסטורי שלנו:

 • צור (Create) – הפיצ'ר הזה מאפשר לנו לכתוב טקסט כלשהו ולהעלות אותו ישירות לסטורי. נוכל לכתוב את אשר על דעתינו ולשתף את זה עם כולם, נוכל לשאול שאלות למיניהן ולבקש מהעוקבים שלנו לענות, נוכל ליצור סקרים ועוד. אינסטגרם גם מאפשרת לבחור את הרקע שבו נרצה להשתמש – דף צבעוני או תמונה מהאלבום שלנו. בנוסף לכך, ניתן להשתמש בפיצ'ר הזה בכדי להוסיף פיסות טקסט על סטוריז שעיצבנו, לצורך העניין הסברים קצרים על מה שהעלנו או פתקים צדדיים.
 • בומרנג (Boomerang) – צילום סרטון קצר, שיחזור על עצמו מספר פעמים במהירות. כשמו כן הוא – בומרנג. כאשר אתם מצלמים בומרנג, המצלמה לוקחת רק קטע קצר כלשהו, ובעצם חוזרת עליו מספר פעמים בקצב. כך נראה שאתם זזים אך לא יותר מדיי, הסטורי מקבל עניין ונפח נוספים.
 • פריסה (Layout) – אפשרות ליצור קולאג'. קחו כמה מהתמונות האהובות עליכם מהטיול או האירוע האחרון, פרסו אותם לקולאז' והנה – כל הזכרונות שלכם מאוחדים במקום אחד. עכשיו אפשר להעלות את הקולאז' לסטורי, ובעצם להעביר כמה שיותר מידע בפעם אחת.
 • צילום מספר תמונות ברצף (Multi-Capture) – צלמו מספר תמונות ברצף לפני עריכה של כל התמונות ביחד. בכל הנוגע לצילום תמונות או סלפיז, לרוב נרצה להשיג את התוצאה המושלמת. עם הפיצ'ר הזה נוכל לצלם כמה תמונות אחת אחרי השנייה, ולערוך אותן לאחר מכן.
 • סופר זום (Superzoom) – אפקטים מיוחדים שעושים זום במהלך הצילום. ניתן להגיע לתוצאות ברמה גבוהה עם התוסף הנחמד הזה. צלמו סרטונים וקבלו אפקט זום של מצלמה מקצועית.
 • צילום ללא ידיים (Hands-Free) – לחיצה על כפתור הצילום ללא הצורך להחזיק אותו לחוץ. כך תוכלו פשוט להניח את הנייד שלכם, על מקום מוגבה או חצובה, ולצלם את הסרטונים שלכם בחופשיות, ממש כמו שהיה נראה כשמישהו אחר מצלם אתכם. כך ניתן להגיע לתוצאות ייחודיות ומקצועיות במיוחד בסרטונים שלכם.
הדמיה של הגדרת מצבים
הגדרות מצבים

בחלק התחתון של המסך הסטורי נראה כפתור החלפת מצלמת צילום מקדמי לאחורי, כפתור כניסה לאלבום

בחלקו התחתון של מסך הסטורי שלנו, נראה כמה כפתורים חשובים. כפתור החלפת מצלמת צילום ממצב קדמי לאחורי, כפתור כניסה לאלבום התמונות שלנו, ובאמצע למטה כפתור עגול וגדול.

הכפתור העגול הוא בעצם כפתור הצילום. הוא ישמש אותנו הכי הרבה ביצירת סטורי באינסטגרם בעזרת הטלפון הסלולרי שלנו. על הכפתור הזה נלחץ רק לחיצה אחת אם נרצה לצלם תמונה, בדומה למצלמה הרגילה בטלפון. אם נרצה לצלם סרטון, ניתן לחיצה והחזקה של האצבע על הכפתור לצילום וידיאו. כך נחזיק את הנייד לאורך כל הסרטון – ברגע שננתק את האצבע הצילום ייפסק והסרטון ייעצר באותה נקודה בה ניתקנו מגע. במצב Hands-Free, הפיצ'ר הזה הופך לנוח במיוחד. ניתן ללחוץ לחיצה אחת לתחילת צילום וידיאו, ואז לחיצה נוספת ברגע הרצוי לסיום הצילום.

אחרי שראינו את כל האפשרויות שיש לממשק הסטורי באינסטגרם; עכשיו נוכל לצלם את התמונה או הסרטון שלנו ולהמשיך לשלב הבא בתהליך העלאת הסטורי לאינסטגרם בעזרת הטלפון הסלולרי.

הדמיה של דרכים לצילום
כפתור צילום

אחרי שראינו את כל האפשרויות שיש לממשק, נצלם את התמונה או הסרטון שלנו ונמשיך לשלב הבא.

עריכת הסטורי באמצעות הכלים של אינסטגרם

עכשיו, פרוסות בפנינו מגוון אפשרויות נוספות שאליהן נרצה לשים לב. בחלקו העליון של המסך יש כפתור סגירה ומולו כפתורים נוספים. כפתורים אלו הם עוד פיצ'רים שהסטורי באינסטגרם מציג בפנינו, בהם נוכל להשתמש בכדי לעצב אותו בצורה ייחודית ומדוייקת:

 • הוספת אלמנט טקסט לסטורי, טקסט מרחף מעל התמונה או הסרטון שלנו.
 • ציור על התמונה עם כלי מברשת, ניתן לשנות את העובי שלו וליצור אלמנטים עיצוביים.
 • הוספת מדבקות שונות ומגוונות בכל נושא שעולה ברוחינו, שיתאימו לסטורי וישדרגו אותו.
 • הוספת פילטר לתמונה או לסרטון. כך תהפכו את התוכן הויזואלי שלכם ליותר מקצועי.
 • שמירה התמונה או הסרטון בזיכרון הנייד שלכם. כך תוכלו לשלוח אותו דרך מדיה אחרת כמו ווטסאפ או מייל, לערוך אותו בתוכנות עריכה או פשוט לשמור אותו בתור זיכרון.
הדמיה של שימוש בעיצובים
כפתורי תוספת עיצובים

העלאה ופרסום

בחלק התחתון של המסך, נתמקד רק בכפתור השליחה אל (Send to). לאחר שנלחץ עליו, יוצג בפנינו תפריט נפתח המאפשר לנו לבחור לאן לשתף את הסטורי. האינסטגרם נותנת לנו כמה אפשרויות בחירה. נוכל לשתף אותו לסטורי שלי (Your Story) כך שכל העוקבים שלכם יוכלו לראות אותו למשך 24 שעות; ניתן להעלות אותו לחברים הקרובים בלבד (Close Friends Only) כך שרק רשימה אקסקלוסיבית של חברים שאתם בחרתם מראש יוכלו לראות את הסטורי שהעלתם; או אפשרות של בחירה ידנית ושיתוף הסטורי להודעות הפרטיות (Direct Messages), שלחו את הסטורי שלכם לאחד החברים שלכם, לקבלת חוות דעת שלהם, לצורך העניין, לפני העלאה שלו.

אז לאחר שלקחנו את ההחלטה לאן ולמי אנחנו רוצים לפרסם את הסטורי שעיצבנו ולחצנו "פרסם" – הסטורי שלנו יעלה באופן אוטומטי בתוך מספר שניות. עכשיו, בדיוק כל האנשים שרצינו שיראו אותו ייחשפו אליו, התמונה שלנו תקפוץ להם בראש הפיד של האינסטגרם שלהם, איפה שמוצגים כל הסטוריז, עם עיגול ורוד מסביב לתמונה (או ירוק במידה ופרסמתם את הסטורי בחברים הקרובים בלבד). כך הם יודעים שהעלתם סטורי חדש ויכולים מייד לראות אותו.
מזל טוב! עכשיו הסטורי שלכם באוויר!

הדמיה של איך להעלות סטורי
כפתור שליחה
הדמיה של אפשרויות השיתוף
בחירה למי לשתף

אחרי שלקחנו החלטה לאן ולמי מפרסמים, הסטורי יעלה אחרי מספר שניות עד דקות ויוכלו לראות אותו כל האנשים שרצינו, ברכות, הסטורי באוויר!

close friends באינסטגרם

כבר בשנת 2018, אינסטגרם הציגה בפנינו לראשונה את הפיצ'ר של הקלואוז פרינדס (Close Friends, או בעברית – חברים קרובים). אפשרות נהדרת זו, מקנה לנו את היכולת לשתף את הסטורי שיצרנו עם אנשים מיוחדים בלבד, שאנחנו בוחרים. אלו הם בעצם חברים מרשימת העוקבים שלנו, אותם נכניס לרשימה הסגורה והאקסקלוסיבית של החברים הקרובים שלנו. ברגע שנשתף סטורי המיועד לרשימה הזאת, העוקבים אותם הכנסתם לרשימה יוכלו לראות את הסטורי שלכם בעיגול בצבע ירוק, להבדיל מהעיגול הוורוד שמופיע לסטורי המיועד לכולם. כך ניתן בעצם לדעת שמדובר בסטורי לקבוצה מצומצמת של אנשים בלבד.

אם אתם בעלי עסקים, הפיצ'ר הזה יכול לשמש אתכם נאמנה. כדאי להשתמש בפיצ'ר זה על מנת להפיץ מבצעים והודעות אקסקלוסיביות, המותאמות למועדון הלקוחות VIP שלכם, למשל. כך העוקבים שלכם שלא ברשימה לא ידעו על קיומה וירגישו מיוחדים, ואלו שכן ברשימה יזכו ליחס VIP, כשכל פעם שהם רואים שהעלתם סטורי לחברים הקרובים, יידעו שמשהו מיוחד מחכה להם.

טיפים שכדאי לקחת בחשבון כאשר רוצים להעלות סטורי

 • ברגע שאתם מצלמים סטורי בעזרת הטלפון הסלולרי שלכם, כדאי לצלם אותו כאשר הטלפון או התמונה שלכם הם לאורך! רוב המשתמשים באינסטגרם שצופים בסטורי, עוברים על מספר גדול של סטוריז ברצף, אחד אחרי השני. אם הם יצטרכו לסובב את המכשיר שלהם באופן פיזי (פעולה לא נוחה בעליל!), על מנת לראות את הסטורי שלכם – סביר להניח שהם יחליטו שלא להשתהות עליו ידלגו על התוכן שלכם לגמרי, כדי לחסוך לעצמם זמן ומאמץ נוספים.
 • טיפ נוסף לסטורי המושלם, הוא שברוב המקרים עדיף לכם לצלם את הסרטון או התמונה לסטורי בעזרת אפליקציית המצלמה של המכשיר הסלולרי שלכם. רק אז, כדאי להעלות אותו לסטורי ולערוך אותו כפי שתרצו. זה גורם לאיכות הוידאו להיות יותר טובה, ובנוסף תוכלו לערוך את הסטורי כמה פעמים שרק תרצו משום שהקובץ כבר קיים אצליכם בזיכרון הטלפון.
 • הסטורי באינסטגרם מוגבל ב-15 שניות בלבד לכל סטורי בודד. במידה ואתם מעוניינים להעלות סרטון ארוך יותר מ-15 שניות, חשוב שתקחו בחשבון את החיתוך שיתבצע בסרטון שלכם. כך אתם יכולים להתאים בקלות את התוכן שאתם יוצרים למעברים חלקים של כל 15 שניות בדיוק.

רוצים לדעת עוד על פרסום באינסטגרם? לחצו כאן

אהבתם? שתפו בקליק אחד!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
תשמרו על קשר
למותג שלכם מגיע לקבל את הטוב ביותר!

קחו אותו לשלב הבא כבר עכשיו עם שירותי פרסום ושיווק מתקדמים! בואו נדבר ונתחיל!

בואו נדבר על זה!

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה