fbpx

מומנטס

אז מה זה מומנטס ?

חזרה למילון מונחים

הפיצ'ר של מומנטס, או באנגלית Moments, מתבסס על בחירת אנשי קשר ושיתוף של תמונות ישירות איתם, במקום תיוג או הגדרת הרשאת צפייה באפליקציית פייסבוק הראשית. המומנטס כולל אלגוריתם שמזהה קבוצות תמונות בעלות מכנה משותף כמו מיקום, תאריך או אנשים שמופיעים בהן, והופך אותן בעצמו למצגת וידאו. הוא דורש מכם לבחור ב-6 תמונות ומעלה, כדי ליצור באופן אוטומטי קליפ קצרצר שמלווה במוזיקה, שאותו תוכלו לשתף ישירות בפייסבוק שלכם.
“הגיע הזמן להפסיק לצלם את אותה התמונה בכמה מכשירים שונים, מעכשיו – כל התמונות נמצאות במקום אחד”, כתבה פייסבוק בהכרזתה על האפליקציה.
זה הרי ידוע שתוכן ויזואלי מושך את העין. כך תוכלו גם, בדף העסקי שלכם למשל, לתעד רגעים חשובים כמו אירועי חברה או הרצאות, ולהציג נקודות מפתח שקריטי שהעוקבים שלכם יכירו.

מה הרעיון מאחורי המומנטס?

הפיצ'ר של המומנטס פייסבוק נועד בעצם "להציל" מאות תמונות הקבורות אי שם בגלריית המצלמה שלכם, ולשתף את החברים שלכם בתמונות שבהן הם מופיעים בלחיצת כפתור. המומנטס עושה את זה בעצם על ידי סידור התמונות בקבוצות, בתור אלבומים שמבוססים על מועד הצילום שלהן והאנשים שמזוהים בהן. מכיוון שמומנטס מבוססת על טכנולוגיית זיהוי הפנים המוכרת של Face.com הישראלית, אותה רכשה פייסבוק, היא תסרוק ותחפש פרצופים מוכרים בגלריית התמונות במכשיר שלכם ותציע לכם לסנכרן את התמונות עם האנשים שמופיעים בהן. תוכלו לאסוף את כל התמונות שלכם שצולמו באירועים, חגיגות, טיולים או סתם בילויים שדרשו תיעוד ולשתף אותן עם החברים והעוקבים שלכם.

אז איך זה בדיוק עובד?

בעוד שפייסבוק נכנסה לעולם שיתוף התמונות קצת באיחור, היא מתעלה על הפערים די בקלות בעזרת שני יתרונות שיש לה על המתחרים; ראשית, פייסבוק יודעת בדיוק מי החברים שלכם, כך שלא תצטרכו להזין אותם אחד אחד באופן ידני. שנית, ביכולת שלה למנף את האפליקציה באמצעות יישום המסנג׳ר שבו עושים שימוש נכון להיום כ-700 מיליון משתמשים. את התמונות שיעלו המשתמשים לרשת דרך המומנטס, תוכלו לשתף עם חבר אחד או עם קבוצה גדולה יותר של חברים. אפליקציית מומנטס מאובזרת בטכנולוגיית זיהוי הפנים של הרשת החברתית. מיד לאחר העלאת התמונות, היא תציע לכם רשימת חברים שאליהם הן יישלחו באופן מיידי.
לדוגמא, אם יצאתם לאירוע ושיתפתם אחר כך תמונות עם חבר שעושה שימוש באפליקציה, התמונות האלו יסתנכרנו באופן אוטומטי לאוסף התמונות שלכם מאותו אירוע. אם המומנטס לא מותקנים במכשיר של החבר שלכם, הוא יקבל הודעה בפייסבוק מסנג'ר שתודיע לו על שיתוף התמונות שלו. כדי לצפות בהן הוא כמובן יצטרך להוריד את האפליקציה.
האלגוריתם של מומנטס פועל אוטומטית. כל 6 תמונות שבהן הופיע אותו חבר שלכם, וצולמו באותו מועד ומיקום, יהפכו לבד למצגת וידאו, שתוכלו לשתף איתו. למצגת תוכלו להוסיף גם מוזיקה, מה שנותן לה אופי של קליפ קצר וטאץ' מיוחד ומעניין.

לאחר ההורדה, פייסבוק מומנטס מארגנת באופן אוטומטי את התמונות שלכם בפייסבוק בסדר כרונולוגי ולפי אירוע. היא בעצם הופכת את עבודת הארגון של התמונות שלכם להרבה יותר פשוטה. הגדרת הפרטיות המוגדרת במומנטס כברירת מחדל היא פרטית. מה שאומר שאף אחד מהחברים שלכם בפייסבוק לא יוכל לראות את התמונות שלכם באלבום. במקום זה, האפליקציה מתייגת אנשים בתמונות שלכם הישר מרשימת החברים שלכם ויוצרת התראות מיוחדות עבורם, ככה שרק מי שהיה איתכם באירוע יכול לראות אותן. כמובן שתוכלו גם לשנות את הגדרות הפרטיות ולהפוך את כל האלבומים שלכם לציבוריים. המומנטס הוא פיצ'ר נהדר גם לחשבונות פרטיים וגם לעסקיים.

חזרה למילון מונחים

תשמרו על קשר

המותג שלך הוא העסק שלנו

כאשר אתם לוקחים את השיווק של המותג שלכם ברצינות, הוא יכול רק לגדול ולהתפתח. בואו נדבר וניקח אותו לרמה הגבוהה ביותר!

כתבות שעשויות לעניין אותך

בואו נדבר על העסק שלכם!

אין סיבה שתשאירו את העסק שלכם מאחור, בואו נדבר עוד היום ונתאים עבורכם את התכנית המתאימה ביותר.

בואו נדבר על זה!

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה