fbpx

פיד

אז מה זה פיד ?

חזרה למילון מונחים

הפיד, או באנגלית, News Feed, הוא כמו דף הבית של הרשתות החברתיות. הוא המקום בו אתם יכולים לראות את כל הפרסומים מכל האנשים, הדפים והקבוצות שאתם עוקבים אחריהן.
הפיד של אינסטגרם הוא מקום בו אתם יכולים לשתף להתחבר עם אנשים ודברים שחשובים לכם. כשאתם פותחים או מרעננים את הפיד שלכם, הפוסטים והסרטונים שפייסבוק חושבת שהכי חשובים לכם יופיעו בחלק העליון ביותר של הפיד. בנוסף לתוכן של אנשים והאשטאגים שאתם עוקבים אחריהם, יוצגו גם הצעות לחשבונות רלוונטיים לתחומי העניין שלכם.
הפיד שלכם ברשתות החברתיות כולל פוסטים מחשבונות שאחריהם אתם עוקבים, הצעות לפוסטים ומודעות מעסקים שונים שיכולות להיות מעניינות ורלוונטיות עבורכם, ובעצם כל דבר שהם חושבים שיכול לעניין אתכם על ידי איסוף נתונים לגביכם.
פייסבוק שוקדת על לוודא שבפיד של כל משתמש הוא ייחשף בדיוק לתוכן שהוא רוצה לראות, על ידי שאיבת מידע אודות המשתמשים ויצירת אופטימיזציה באופן עקבי ומתעדכן.
לדברי פייסבוק, "אנחנו כל הזמן עובדים כדי לשפר את פיד החדשות, ומזמן לזמן אנחנו מעדכנים את האלגוריתם שקובע אילו סיפורים יופיעו ראשונים". הם יודעים עליכם יותר ממה שאתם חושבים ועל ידי כך מתאימים את התוכן באופן אישי לכל משתמש. מה שיוצג בפיד שלכם, לא יוצג בפיד של החברים שלכם ולהיפך. הם הפכו את חוויית המשתמש לכה אינדיבידואלית שהתוכן מותאם אישית.
פייסבוק בעצם מחליטה איזה סיפורים להראות לפי דירוג שהיא עושה. לדברי פייסבוק: "הדירוג הזה לא מושלם, אבל הבחינות שלנו הראו כשאנחנו מפסיקים לדרג, ומראים פוסטים בסדר כרונולוגי רגיל, מספר הסיפורים שאנשים קוראים, עושים להם לייק ומגיבים קטן".

איך אפשר לשלוט במה שמוצג בפיד?

פייסבוק נותנת לכם את האפשרות לסדר את הפיד שלכם פחות או יותר לפי הרצונות שלכם.
יש משתמשים בפייסבוק שאתם רוצים לראות כל פוסט שהם מפרסמים ולא לפספס אף אחד. פייסבוק מאפשרת לכם לעשות בדיוק את זה. אז איך עושים את זה בפועל? תכנסו לפרופיל של אותו חבר או דף שתרצו לראות יותר ממנו, לחצו על לשונית המעקב וסמנו אותו ב- "ראה תחילה", או באנגלית, See First. ברגע שתעשו את זה, כל החברים והדפים שסימנתם יקבלו קידום בפיד שלכם והפוסטים החדשים שהם מעלים תמיד יוצגו לכם בראש הפיד, עם כוכב כחול ליד השם שלהם. מה שגם נהדר באפשרות הזו הוא העובדה שההוספה ל-ראה תחילה לא מיידעת את החברים שלכם שהפעלתם עליהם את הפיצ'ר.

בנוסף, מעבר להגדרה "ראה תחילה" ניתן להגדיר התראות מחברים, קבוצות או עמודים רשמיים שתקבלו מפייסבוק בכל פעם שהם יעלו פוסט. בכך אתם יכולים להיכנס באופן ממוקד לפרסומים בלי צורך לבצע חיפוש או לגלול בפיד שלכם יותר מדיי. בנוסף, ניתן להגדיר חברי פייסבוק תחת ההגדרה "חברים קרובים", או באנגלית, Close Friends, ואז פייסבוק תשלח התראה בכל פעם שהחבר שלכם העלה פוסט. בשביל זה תצטרכו להיכנס לפרופיל של אותו חבר, להיכנס ללשונית חברים ולבחור אחת מההגדרות או את שתיהן.

מעבר לכך, פייסבוק גם נותנת לכם את האפשרות לנטרל פרסומים של חברים מסויימים מהפיד שלכם. יש לכם איזה חבר שאתם מתים עליו אבל הוא מעלה רק סרטונים מצחיקים לא מצחיקים וקצת חופר לכם? היום כבר לא תצטרכו להוריד לו עוקב. פשוט תיכנסו לפרופיל של אותו חבר, תלחצו על כפתור "במעקב" ותורידו עוקב מאותו חבר. אתם עדיין תהיו חברים בפייסבוק והוא יכול לראות את כל הפוסטים שאתם מעלים, אבל פוסטים שהוא מעלה לא יוצגו בפיד שלכם, חוץ מאלה שבהם הוא מתייג אתכם. זה נותן לכם יותר שליטה על הפיד שלכם ואת האפשרות לבחור איזה תוכן אתם רוצים לראות ואיזה תוכן פחות מתאים לכם שיופיע בו.

חזרה למילון מונחים

תשמרו על קשר

המותג שלך הוא העסק שלנו

כאשר אתם לוקחים את השיווק של המותג שלכם ברצינות, הוא יכול רק לגדול ולהתפתח. בואו נדבר וניקח אותו לרמה הגבוהה ביותר!

כתבות שעשויות לעניין אותך

בואו נדבר על העסק שלכם!

אין סיבה שתשאירו את העסק שלכם מאחור, בואו נדבר עוד היום ונתאים עבורכם את התכנית המתאימה ביותר.

בואו נדבר על זה!

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה