fbpx

קוד

אז מה זה קוד ?

חזרה למילון מונחים

קוד הוא בעצם אוסף של תווים שניתן לתרגום, על מנת להציג למשתמשים שלנו ערכים ויזואליים.
רוב הדברים שאנחנו רואים ועושים באינטרנט אפשריים רק בזכות קוד תוכנה.
קוד (נקרא גם קוד מקור), הוא אוסף הוראות הניתנות לשם תרגום לשפת מחשב אחרת, בדרך כלל לשפת מכונה. בשפות תכנות, קוד מקור מתייחס לאוסף הוראות ופקודות שניתנות לדף או עמוד מסויים. לרוב, קוד מקור נכתב על ידי מתכנת, או קבוצת מתכנתים, בשפת תכנות מסוימת, כחלק מתהליך הפיתוח של תוכנה מסויימת או אפליקציה. כתיבתו של קוד מקור נעשית באמצעות עורך טקסט כללי, או באמצעות עורך קוד מקור בסביבת פיתוח משולבת, המסייע בכתיבה באמצעות הבחנה בין המילים השונות המרכיבות את הקוד. פקודות, משתנים ועוד.

דפדפנים מאפשרים לגולשים בהם לצפות בקוד המקור של דפי אינטרנט. בבחירה באפשרות התפריט "הצג קוד מקור" (View source), הדפדפן מציג את קובץ קוד המקור של הדף הנוכחי, שכולל HTML, ומרכיבים נוספים כגון CSS ו-JavaScript, וכן קישורים למשאבים חיצוניים שהדף כולל, כמו קובצי תמונות, סרטונים ועוד.

קיימים 2 סוגים עיקריים של קוד. קוד פתוח וקוד סגור.

יש יתרונות וחסרונות לכל סוג של קוד. מהסיבה הזו, קיימת חשיבות רבה לצרכים האישיים של העסק, המטרות שלו ובחינת סדר העדיפויות. כאשר אתם מבינים את הצרכים שלכם, תוכלו גם להבין מתי עליכם להשתמש בקוד פתוח ומתי הפתרון הטוב ביותר יהיה דווקא קוד סגור.
אז מה ההבדל בין ה- 2?

קוד פתוח

כשמן כן הן. מערכות ניהול בקוד פתוח זמינות לציבור הרחב וניתן לשתף אותן ואפילו לשנות את העיצוב המקורי שלהן ללא תשלום. כלומר, התוכנה זמינה למפתחים בצורה הבסיסית שלה והם יכולים לפתח אותה מכל מקום בעולם ובאיזו דרך שהם רוצים. המשמעות היא שהתוכנה משתפרת עם הזמן ואפשרויות השימוש בה הן כמעט בלתי מוגבלות. בעזרת מערכות קוד פתוח אפשר לבנות אתרים מתקדמים במיוחד, כאלו שמתאימים למנועי החיפוש וקל להנגיש אותם. כמו כן, בעזרת תבניות וערכות עיצוב, אפשר להקים אתר בכמה שעות בודדות בלבד, שגם זהו יתרון ענקי של קוד פתוח. אם שמעתם על היתרונות של בניית אתרי וורד-פרס המבוססים על מערכת קוד פתוח והתלבטתם אם זהו הפתרון הנכון עבורכם, אנחנו יכולים להגיד שזו אפשרות שבהחלט שווה לכם לשקול. החיסרון העיקרי בשימוש בקוד פתוח, הוא שהמערכות האלו פתוחות לכולם, וכתוצאה מכך הן יותר חשופות ופגיעות להאקרים.

קוד סגור

מערכת ניהול קוד סגור אפשר להגדיר כתוכנת מקור שלא פתוחה לשימוש ציבורי או לביצוע שינויים כלשהם. למעשה, למשתמשים במערכת מסוג קוד סגור אין שום גישה לקוד. במונחים פשוטים, מדובר בהיפך המוחלט של מערכות קוד פתוח וזהו גם ההבדל העיקרי בין שתי האפשרויות. במערכות אלו משתמשים לרוב עסקים שרוצים להגן על המותג שלהם, לקבל עליו שליטה מוחלטת וליצור חוויית משתמש ייחודית למשתמשים שלהם. לעומת המודל הפתוח, המודל הסגור מקשה על ביצוע שינויים. זהו גם החיסרון העיקרי שלו, שכן באיזשהו מקום הוא מונע קדמה והתפתחות. לכן, כאשר קצב השינויים של המוצר הוא גבוה, קוד פתוח יהיה אפשרות טובה יותר. לעומת זאת, עבור מוצרי נישה או מוצרים שפונים לפלח מצומצם יותר של השוק, יש יתרון דווקא למודל הסגור.

חזרה למילון מונחים

תשמרו על קשר

המותג שלך הוא העסק שלנו

כאשר אתם לוקחים את השיווק של המותג שלכם ברצינות, הוא יכול רק לגדול ולהתפתח. בואו נדבר וניקח אותו לרמה הגבוהה ביותר!

כתבות שעשויות לעניין אותך

בואו נדבר על העסק שלכם!

אין סיבה שתשאירו את העסק שלכם מאחור, בואו נדבר עוד היום ונתאים עבורכם את התכנית המתאימה ביותר.

בואו נדבר על זה!

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה