fbpx

גוגל שיטס: נהלו את הדברים החשובים ממקום אחד

גוגל הוא מנוע החיפוש הגדול, המוכר והיעיל ביותר שקיים בעולם כרגע. נכון לשנת 2022, גולשים בגוגל כ-4.3 ביליון משתמשים, מתוך 4.72 אנשים המשתמשים באינטרנט באופן כללי(!) זה אומר שכ-92% מהמשתמשים באינטרנט, נעזרים בגוגל. המספרים עצומים ומדברים בעד עצמם. זה הופך את גוגל לאחת המעצמות החזקות ביותר בעולם. ולמה אנחנו מספרים לכם את כל זה? ובכן, משום שגוגל הוא כבר מזמן לא רק מנוע חיפוש. הוא משלב בתוכו מגוון עצום של כלים, שעוזרים לבעלי עסקים, חברות, ארגונים, מקדמי אתרים ואנשים פרטיים לבצע פעולות חשובות. גוגל שיטס הוא הכלי עליו נדבר במאמר הזה. כיצד הוא עוזר לקדם את העסק? מהם היתרונות שהוא טומן בחובו? באילו מקרים נשתמש דווקא בכלי הזה ומדוע הפופולריות שלו תפסה תאוצה כה רבה דווקא בשנים האחרונות? כל מה שרציתם לדעת על הכלי המתקדם של גוגל, גוגל שיטס – מחכה לכם כאן.

אז מה זה בעצם גוגל שיטס ומה ניתן לעשות דרכו?

גוגל שיטס הוא אחד הכלים המתקדמים של גוגל, בהם נעשה שימוש נרחב על ידי משתמשים בכל רחבי העולם. הכלי הזה בעצם מאפשר לנו להכין גיליונות ולעבוד עליהם. ממש כפי שהשם מרמז (Sheets = גיליונות). הוא נכנס לחיינו כבר במרץ 2006, אך רק ב-5 השנים האחרונות בעלי עסקים, מקדמי אתרים, חברות, ארגונים ופרילנסרים מכל העולם החלו באמת להבין את היתרונות העצומים שהוא טומן בחובו.

הכלי שהכי מזכיר את גוגל שיטס הוא Excel של מייקרוסופט, שכולנו כבר מכירים – אם לא מהעבודה אז עוד מימי בית הספר, כאשר נדרשנו להכין טבלאות מורכבות במקצועות שונים. בשני הכלים קיימות פונקציות די דומות, אך ההבדל ביניהם הוא בכל זאת עצום. גוגל שיטס הוא כלי מתקדם וחכם, שמשלב בתוכו פונקציות שלא תמצאו באף מקום אחר. גם ללא חיבור לאינטרנט אתם יכולים ליצור, להציג ולערוך את הקבצים שלכם בכל שעה ומכל מקום בעולם. גוגל שיטס יכול לסייע לכם לנהל את תהליכי העבודה והזמן שלכם באופן מסודר, יותר מאי פעם.

הוסיפו אנשים לגיליון שלכם ושתפו איתם את העבודה

גוגל שיטס מאפשרת לכם להוסיף משתמשים לגיליון שלכם ולשתף אותו איתם. מה הכוונה? ממש בדומה לגוגל דוקס או לג'ימייל, אתם יכולים להעניק הרשאה למשתמשים שונים להיכנס לגיליון שלכם ולבצע בו שינויים. זהו יתרון עצום עבור בעלי עסקים, פרילנסרים, חברות וארגונים. שתפו את הגיליונות שלכם עם הקולגות או העובדים שלכם. מעבר לניהול של זמן, מלאי או משכורות, אתם יכולים גם לנהל את תהליכי העבודה השוטפת שלכם באמצעות הכלי הנהדר הזה. כל שינוי שתבצעו בו יישמר באפן אוטומטי בענן. כאשר מישהו אחר נכנס לגיליון שלכם על מנת לבצע בו שינויים, אתם יכולים לראות את השינויים האלו בלייב, כלומר ממש באותו רגע שהם מתבצעים, ועל ידי מי. בזכות האפשרות החכמה הזו, ניתן לייעל תהליכי עבודה באופן משמעותי. פתחו גיליון גוגל שיטס חדש, שתפו אותו עם כל המשתמשים הרלוונטיים (הקולגות שלכם בעבודה או צוות העובדים שלכם, למשל) – והם יוכלו לבצע בו את השינויים הדרושים, להוסיף ולעדכן לפי הצורך.

נהלו צ'ט לייב עם משתמשים אחרים והעבירו מידע בקלות

אז מעבר לעובדה שאתם יכולים להוסיף אנשים לגיליון שלכם ולשתף איתם את העבודה, גוגל שיטס גם כן מאפשר לכם לנהל צ'ט לייב עם משתמשים אחרים. כלומר, לא תצטרכו לצאת מהכלי הזה על מנת להעביר מידע לאנשים. הכל נמצא במקום אחד. ניתן דוגמא. למשל, אתם עובדים על האתר או העסק הפיזי שלכם וריכזתם את כל המשימות לחודש הקרוב בגוגל שיטס. שיתפתם את הגיליון עם השותפים שלכם. אחד מהם ביצע שינוי כלשהו שלא היה לרוחכם. מעבר לעובדה שאתם יכולים לראות את השינויים האלו באופן מידי, אתם יכולים גם לכתוב לו הערות בצ'ט של גוגל שיטס, מבלי שתצטרכו להיכנס לחלונות אחרים כדוגמת ווטסאפ או אימייל. פשוט כתבו את ההערות שלכם בצ'ט, והן יופיעו למשתמש שנכנס. כך אתם יכולים ליהנות מזרימה מהירה ויעילה הרבה יותר של עבודה, ללא מאמץ נוסף מצדכם.

גוגל שיטס מתאים במיוחד לסביבת עבודה דינאמית

הכלי החכם של גוגל, מבטיח לייעל את העבודה שלכם בכמה וכמה רמות. הוא מאפשר לארגונים שנמצאים כל הזמן בתנועה, בעלי סביבת עבודה דינאמית ומשתנה, לעבוד ולשתף פעולה באמצעות גיליונות אלקטרונים מתקדמים וחכמים. כאשר גוגל תכננו את הכלי המתקדם הזה, הם לקחו בחשבון ארגונים וחברות שצריכים לפעול מהר ולהישאר כל הזמן עם היד על הדופק. לכן, הוא מקנה כל כך הרבה אפשרויות של עריכה ושיתוף בלייב, ומעניק לכל אחד מהמשתמשים בעלי הגישה לגיליון מסוים שליטה מלאה על המתרחש. בזכות התכונות הנהדרות שגוגל שיטס משלב, המבוססות על בינה מלאכותית חכמה במיוחד, אתם יכולים להגיע בקלות ובמהירות לתובנות המתאימות והרלוונטיות ביותר, בכל זמן. כך תוכלו גם לקבל החלטות עסקיות משמעותיות וחשובות בזמן.

עובדה נוספת שחשוב לזכור בנוגע לגוגל שיטס, היא שהפלטפורמה פועלת בענן. זה אומר שכל שינוי שמתבצע בגיליון נשמר באופן אוטומטי. כך אתם יכולים לשתף פעולה עם כל מי שתרצו, בכל שעה ומכל מקום בעולם. בנוסף לכך, גוגל שיטס גם מותאמת למערכות חיצוניות אחרות כדוגמת מייקרוסופט אופיס. בכך היא עוזרת לייעל תהליכי עבודה, ומקלה על השימוש בכמה מקורות נתונים שונים. בנוסף לכך, גוגל שיטס גם מאפשרת שמירה של גרסאות היסטוריות, ללא שום מגבלת זמן. כלומר, אם ביצעתם שינויים כלשהם והם הפכו פתאום ללא רלוונטיים, או שאתם פשוט מעוניינים לראות אילו שינויים בוצעו, על ידי מי ומתי – תוכלו לחזור לגרסאות עבר של הגיליון שלכם, לראות מה בדיוק השתנה ולשחזר את הגרסה שהכי רלוונטית עבורכם.

אבטחה גבוהה ברמה של גוגל

כפי שאמרנו, גוגל שיטס מבוסס על התשתית של גוגל. זה מקנה לכם את החופש ליצור כמה גיליונות שרק תרצו, מסוגים שונים. והכל תוך כדי שמירה בטוחה על אבטחת המידע שלכם. זהו לא עוד כלי חיצוני או אפליקציה בפני עצמה. בזכות העובדה שהשיטס הוא חלק מגוגל, רמת האבטחה שלו היא גבוהה ויעילה במיוחד. כזו שלא תמצאו באף כלי אחר, ככל הנראה. גוגל שיטס הוא כלי מאובטח ברמת האבטחה של גוגל (כלומר, מקסימום אבטחה). עובדה זו הופכת אותו לבטוח לגמרי לשימוש, ללא הצורך בחשש מאובדן נתונים או פריצות זדוניות. וודאו שאתם משתפים את הגיליונות שלכם עם האנשים הנכונים, כלומר שותפים וקולגות בלבד. במידה ואתם מנהלים או בעלי ארגונים ותרצו לשתף את הגיליונות שלכם עם צוות העובדים שלכם – וודאו שניתן לסמוך עליהם או שהם חתומים על הסכם סודיות כלשהו מול החברה או הארגון.

פונקציה נוספת יעילה במיוחד של גוגל שיטס, היא שהכלי מאפשר לכם להוסיף ולהסיר ממנו משתמשים כאוות נפשכם. סיימתם את תהליך העבודה עם מישהו? אין בעיה. פשוט הסירו אותו מרשימת הרשאות הגישה למסמכים, והוא לא יוכל להיכנס לגיליונות שלכם יותר.

קשרו את גוגל שיטס לאפליקציות אחרות

יתרון נוסף בולט במיוחד של גוגל שיטס, הוא שאתם יכולים לקשר אותו לאפליקציות אחרות של גוגל. פיצ'ר מתקדם זה מתאים במיוחד לאלו מכם שצריכים לחסוך בזמן. גוגל שיטס מאפשרת לכם לנתח בקלות נתונים מ- Google Forms או להטמיע תרשימים ב-Docs, במצגות ועוד. בנוסף לכך, אתם יכולים גם להשיב לתגובות בגיליון ישירות מ-Gmail, מבלי לצאת מהפלטפורמה, וגם להציג את הגיליונות האלקטרונים שלכם בקלות ב-Google Meets. שתפו וקשרו את הגיליונות שיצרתם בקלות, בכל שעה ומכל מקום. על ידי שימוש בכלי הנהדר הזה של גוגל, בעלי עסקים, פרילנסרים, חברות וארגונים בכל העולם יכולים לייעל את תהליכי העבודה שלהם בכמה רמות.

גוגל שיטס גם כן מאפשרת לכם "להלביש" על גבי הגיליונות שלה כלים שונים ומגוונים לבחירתכם. למשל, דשבורדים (כדוגמת Data Studio) או כלים נוספים שהופכים את הנתונים באפליקציה למעין גלייד, לתצוגות כרטיסים כדוגמת Awesome Table, ועוד אינסוף אפשרויות אחרות.

לסיכום, גוגל שיטס הוא אחד הכלים המתקדמים והיעילים ביותר שגוגל מציע למשתמשים שלו. הוא מאפשר לנו לבצע מגוון פעולות שעוזרות לייעל תהליכי עבודה באופן משמעותי. ניתן להוסיף דרכו בקלות שותפי עריכה לפרויקטים, לראות את כל השינויים שמבוצעים בזמן אמת, לקבל עדכונים על שינויים שבוצעו כשלא הייתם מחוברים, וגם לצ'וטט עם הקולגות או העובדים שלכם בלייב – הכל באותו מסמך. כל השינויים שאתם מבצעים בגוגל שיטס נשמרים באופן אוטומטי, תוך כדי עבודה. הכלי הנהדר הזה מתאים לעסקים, חברות, ארגונים, פרילנסרים ואנשים פרטיים כאחד. הוא יעזור לכם לייעל את תהליכי העבודה והזמן שלכם באופן משמעותי, תוך שמירה על סדר מופתי בכל הנתונים החשובים שלכם בעסק.

אהבתם? שתפו בקליק אחד!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
תשמרו על קשר
למותג שלכם מגיע לקבל את הטוב ביותר!

קחו אותו לשלב הבא כבר עכשיו עם שירותי פרסום ושיווק מתקדמים! בואו נדבר ונתחיל!

בואו נדבר על זה!

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה