fbpx

כל מה שצריך לדעת על תוכנות לקידום אתרים אורגני

אם אתם מחפשים תוכנות לקידום אתרים אורגני שיחליפו את תפקידו של מקדם האתרים, באתם במקום הלא נכון. אם אתם מחפשים תוכנות שיחסכו לכם בזמן ואפילו בכסף, אתם כן במקום הנכון. אחרי שהנחנו את כל הקלפים על השולחן, הגיע הזמן לדבר על זה – האם יש תוכנות יעילות לקידום אתרים? למעשה יש לא מעט, חלק מהכלים נגישים בחינם ואילו תוכנות אחרות דורשות תשלום חודשי. לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת על תוכנות לקידום אתרים אורגני.

אילו תוכנות לקידום אתרים אורגני יש?

לפני שניגע בשמות ספציפיים, יש מספר תוכנות אשר לכל תוכנה יש תחום התמחות שונה. ריכזנו עבורכם את חלוקת התוכנות לפי קטגוריות:

מחקר מילות מפתח

מחקר מילות מפתח הוא הכלי הבסיסי לכל קידום אתרים, בין אם מדובר על קידום ממומן או אורגני. מחקר מילות מפתח בשנים האחרונות הפך לבסיסי יותר ואנו לא אומרים זאת בחיוב. מקדמי אתרים רבים נוהגים לבחור מילות מפתח סטנדרטיות ולאו דווקא מילות מפתח שיכולות להטיב עם מיקוד הגולש. גם אם התוכן באתר שלכם הוא מצוין, ללא הכוונה מדויקת אף לקוח לא יגיע אליכם. מילות מפתח נועדו כדי לפלס את דרכנו גם אל מול המתחרים ויש להטמיע את מילות המפתח בדרך כלל לערך של 10% מסך כל המילים באותו דף תוכן.
– דוגמאות לתוכנות למחקר מילות מפתח – Google Analytics Keyword, Google Trends, AnswerthePublic.

מחקר מתחרים

עוד כלי חשוב הוא מחקר מתחרים. מחקר מתחרים הוא מחקר מילות המפתח של המתחרים שלכם. תוכלו למצוא את המתחרים שלכם די בפשטות על ידי סקירה אינטרנטית. על ידי ניתוח של מילות המפתח אצל המתחרים שלכם תוכלו לייחד את החיפוש ואף להתעלות על המתחרות.
– דוגמאות לתוכנות למחקר מתחרים – Semrush.

מעקב קישורים

קישורים מסייעים לקידום אתר בצורה אורגנית. קישורים יכולים להיות פנימיים (בתוך האתר) או חיצוניים. יש תוכנות ייחודיות אחרי מעקב קישורים אבל למה אנחנו צריכים את זה? מעקב אחרי קישורים הוא כדי לוודא מה הטראפיק שאנחנו מקבלים מקישור מסוים, ומלבד לכך נוכל לזהות מקרים בהם הקישורים הוסרו שלא כדין.
– דוגמאות לתוכנות מעקב קישורים – Semrush, Ahrefs, Zefo.

תוכן כפול

תוכן כפול הוא אחד הכלים החשובים ביותר שתוכלו לרכוש לעצמכם לעסק. בדיקת תוכן כפול או משוכפל הוא קריטי לא רק בגלל שאנחנו לא רוצים תוכן משוכפל באתר, אלא שתוכן משוכפל יכול להיות גם תוכן גנוב ועקב כך נוכל לעמוד לדין. מי שיעמוד לדין הוא בעל האתר כמובן ולא הכותב – אלא אם כן הסכם ההתקשרות מוכח על ידי חוזה ובעל סעיף ייחודי לתוכן משוכפל. מעבר לכך, גוגל מזהה תוכן משוכפל ולכן תהליך הקידום יכול להיפגע.
– תוכנות לבדיקת תוכן כפול/משוכפל – Copyscape, plagiarisma ומלבד לאלו, תוכלו לבדוק באופן ידני על ידי הזנת מספר מילים (כ-15 בערך) בתוך מרכאות והדבקה למנוע החיפוש של גוגל. שימו לב, תוכן משוכפל גם כאשר הוא מופיע באתר שלכם (ללא גניבה מתוכן של מתחרים) גם נחשב לפוגע בקידום.

תוכנות לקידום אתרים אורגני – All in One

ישנן תוכנות מסוימות כמו Semrush שיש בה את כל האלמנטים שציינו בתוכנה אחת. רוב התוכנות של All in One יהיו בתשלום, חשוב לקחת את זה בחשבון. עצם העובדה שאתם מחזיקים בתוכנה שיש בה את כל הפרמטרים שאתם צריכים זה לא אומר שאתם יכולים לוותר על שירותי מקדם. התנהלות מול התוכנות היא גם קריטית וביצוע פעולה כנגד התוצאות.

תפקידו של המקדם הוא להתנהל בכל הפן השיווקי כאשר אתם צריכים להתרכז בעסק. אם יש לכם אתר קטן וזמן פנוי, תוכלו ללמוד מניסוי וטעיה. אבל תפקידו של מקדם הוא לנצח על כל התוכנות האלו, ולרוב מתכנת גם יחזיק בתוכנות שאינן חינמיות ובעלות תוצאות גבוהות יותר. לכן, תוכנות לקידום אתרים אורגני אינן תחליף למקדם אתרים אך הן בהחלט משפרות את התוצאות במנועי החיפוש של גוגל.

תוכנות לקידום אתרים אורגני בהיבט טכני

מעבר לתוכנות שנוגעות לתוכן בעיקר, יש עוד תוכנות הקשורות להיבט טכני של אתר – מאחורי הקלעים נקרא לזה. ישנן תוכנות שיכולות לשפר את האופטימיזציה באתר כמו חברת אחסון. חברות אחסון הן האסון הגדול ביותר של בעלי אתרים ללא ניסיון ונסביר למה. אחסון האתר בהכרח ישקף את מהירות הגלישה, וככל שמהירות הגלישה לא עונה לצרכים של הלקוח – ככה אתם פוגעים בקידום שלכם.

בנוסף לאלו, יש לנו תוכנות אבטחה כמו SSL שללא תעודת SSL אתם עשויים לפגוע בדירוג שלכם במנועי החיפוש וגולשים רבים ימנעו להיכנס לאתר שלכם. ככל שתפעלו גם באזור האחורי של העסק בכל הנוגע לשיפור העסק, תוכנות המסייעות לגולשים באופן עקיף ככה הקידום יהיו מבוסס יותר.

הפנייה לאתרים דרך תוכנות חיצוניות

קידום אתרים לא נעשה רק באזור של גוגל, אלא המטרה שלנו היא להביא קהלים מכל קצוות הרשת. לכן, יש לנו עוד תוכנות שונות שעשויות לסייע להגדיל את החשיפה לאתר. לדוגמא, יש לנו תוכנות הקשורות לרשתות החברתיות גם תזמון פוסטים בפייסבוק. היתרון המרכזי הוא שנוכל לתזמן העלאת פוסטים עם קישורים לאתר, כל מה שצריך לעשות הוא להשקיע זמן מסוים ביום כדי לבנות מערך של כמה חודשים.

יש לנו תוכנות המיועדות למיילים, תוכנות ניטור ובקרה. תוכנות אלו מאפשרות לנו לקבל הודעות למייל כדי לנטר דברים ספציפיים. יש לנו את אותה תוכנה ששולחת לנו אזכורים, אבל היא עבור הרשתות החברתיות. התוכנות המומלצות הן: Google Alerts, Social Mention ועוד. הכלי שימושי כי אתם תוכלו גם לקבל התראות לגבי אזכורים שנאמרו עליכם ברשתות החברתיות ולהגיב בהתאם.

תוכנות לקידום אתרים אורגני – וורדפרס

אתרי וורדפרס תופסים נתח שוק רחב, בעיקר בגלל שמדובר על בניית אתר עם קוד פתוח. עבור וורדפרס יש תוכנות ייחודיות שיכולות לסייע לכם בכל הקשור ל-SEO. התוספים והתוכנות מאפשרים לכם לסכם את כל מה שקשור ל-SEO ללא שום טרחה מצידכם כמו תגיות מטא, קודים, הגדרת עמודים, גיבוי, שכפול, תוספי אבטחה ושיפור מהירות האתר. אלו הן התוכנות המומלצות: Duplicator, SEO By Yoast, Wordfence ועוד… תוכלו להיכנס למרכז הבקרה בוורדפרס ולכתוב בחיפוש איזו תוכנה אתם צריכים בדיוק ויופיעו לכם כל האפשרויות. שימו לב, כאשר אתם בוחרים תוכנה מתוך החנות של וורדפרס יש לבדוק ביקורות ומספר ביקורות – נרצה לבחור דירוג כוכבים גבוה המתבסס על כמות תגובות גבוהה.

לסיכום יש לא מעט תוכנות לקידום אתרים אורגני, קידום אורגני נחשב לקידום מתמשך והתוצאות לא נגלות בין יום. מקדמי אתרים רבים עובדים עם התוכנות המובילות בשוק ולכן התוצאות הן בהתאם. במקום ללמוד כל תוכנה בנפרד, תנו למי שכן יש לו את הידע המתאים לבצע את תהליך האופטימיזציה בעצמו. המחיר אותו תשלמו על השכרת התוכנות שוות ערך למחיר אותו תשלמו למקדם אתרים.

אהבתם? שתפו בקליק אחד!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
תשמרו על קשר
למותג שלכם מגיע לקבל את הטוב ביותר!

קחו אותו לשלב הבא כבר עכשיו עם שירותי פרסום ושיווק מתקדמים! בואו נדבר ונתחיל!

בואו נדבר על זה!

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה