fbpx

פייסבוק ביזנס מנג'ר

פייסבוק ביזנס מנג'ר, נקרא גם מנהל העסקים של פייסבוק, או באנגלית Facebook Business Manager, הוא כלי שפותח במיוחד על ידי אתר פייסבוק. הביזנס מנג'ר עוזר לקבץ ולרכז את כל הנכסים הדיגיטליים ברשת פייסבוק במקום אחד, בדרך קלה במיוחד וביעילות.
אז מה המטרה מאחורי הפיצ'ר הזה? מנהל העסקים של פייסבוק הושק באופן רשמי בשלהי שנת 2014. המהות העיקרית שלו היא להעניק שליטה לבעלי עסקים בכל מה שנוגע לפן העסקי של הפעילות שלהם בפייסבוק. פייסבוק יצרה בעצם ממשק נוח ונגיש לכולם, שמאפשר לבעלי עסקים לנהל במקום אחד את כל פעילות השיווק והפרסום שלהם, שקשורה לרשתות שלה.
לדברי פייסבוק: "ביזנס מנג'ר משמש כתחנה מרכזית לניהול הכלים העסקיים, הנכסים העסקיים והעובדים שיכולים לגשת לנכסים אלה". הביזנס מנג'ר הפך ללוח הראשי שבו עסקים יכולים לראות את כל הפעילות שלהם שקשורה לפייסבוק. הביזנס מנג'ר עוזר לנהל בצורה טובה ונוחה הרבה יותר את כל החשבונות של העסק שלכם. לדוגמא, עמודי פייסבוק, פייסבוק פיקסל, חשבונות אינסטגרם, קטלוגים של חנויות, חשבונות פרסום, אפליקציות, חשבונות וואטסאפ, עובדים של העסק ועוד.

בזכות הביזנס מנג'ר, פייסבוק יכולה להקל על העבודה השוטפת בין סוכנויות הפרסום לבין קהל הלקוחות שלהן. הרבה אנשים נוטים לחשוב שהייעוד של הביזנס מנג'ר הוא רק לפנות לסוכנויות פרסום. תופתעו לגלות, שהיום מומלץ דווקא לכל בעל עסק באשר הוא, קטן כגדול, לפתוח לעצמו ביזנס מנג'ר משלו. תחתיו אפשר להכניס את דף הפייסבוק וחשבון הפרסום שלכם. כשאתם עושים זאת, יש לכם את האפשרות לתת גישת ניהול לסוכנויות פרסום שונות שתחברו לעבוד איתן בהמשך הדרך, עם ההתפתחות והצמיחה של העסק שלכם. זהו כלי נהדר שמרכז הכל במקום אחד, את כל הפעולות השיווקיות שתצטרכו לעשות.

למי מתאים לפתוח חשבון ביזנס מנג'ר?

  • בעלי עסקים המעוניינים להעביר את כל העבודה על הפרסום והשיווק של העסק שלכם למקום אחד. עכשיו אפשר לעבוד מתוך מערכת אחת שבה ניתן לנווט בקלות מבלי להסתבך.
    אם אתם רוצים לקבל גישה לכלים מתקדמים ומקצועיים יותר המתאימים לרמה עסקית, זו בדיוק הפלטפורמה המתאימה עבורך.
  • במידה ובעסק שלכם יש כמה עובדים ואתם רוצים לנהל אותם בצורה יעילה יותר, לקבוע להם רמות גישה שונות ולתת הרשאות. במקרה כזה הביזנס מנג'ר הוא פתרון מעולה עבורכם. תנהלו את העובדים שלכם בקלות וביעילות.
  • אם יש בבעלותכם כמה נכסים דיגיטליים מאותו סוג. פייסבוק, ווטסאפ, אינסטגרם ועוד.
  • במידה ואתם מעוניינים לעבוד עם שותפים וחברות, הביזנס מנג'ר מתאים במיוחד לכם. הוא מקל על העבודה ומזרז תהליכים. הוא נהדר לעבודה משותפת.

פייסבוק ביזנס מנג'ר הוא כלי הכרחי לכל עסק באשר הוא. הפעולות שתצטרכו לעשות בביזנס מנג'ר משתנות בהתאם למורכבות של הדרישות שלכם וגודל העסק שלכם. בעבור עסק קטן יחסית, או כזה שרק מתחיל את דרכו, הביזנס מנג'ר עם חשבון מודעות ועמוד עסקי יעשו את העבודה. אם יש לכם עסק של חנות המוכרת מוצרים אונליין, תצטרכו גם לפתוח קטלוג. ככל שהעסק מתרחב והדרישות שלכם עולות, אתם יכולים גם לתת גישה לצד ג' שיעזור לכם בקידום של העסק שלכם בפייסבוק.

מדריך למנהל עסקים של פייסבוק

למה ביזנס מנג'ר חשוב לבעלי עסקים?

יצירת קהלים

פייסבוק ביזנס מנג'ר מאפשר לנו להעלות לתוכו רשימות של הלקוחות שלנו, או הלידים שאספנו, ולהשתמש בהן כדי ליצור קהל משלנו, הניתן לטירגוט אותו במודעות פייסבוק. אפשרות יצירת הקהלים נגישה אך ורק למי שחשבון המודעות שלו נמצא תחת חשבון עסקי. אם לעסק שלכם יש מאגר של לקוחות עבר נאמנים לפני ההצטרפות לפייסבוק ביזנס מנג'ר, אתם יכולים להשתמש בו כדי ליצור קהלים חדשים וחכמים יותר לקמפיינים הפרסומיים שלכם.

הסירו והוסיפו משתמשים לפי הצורך

אחרי שאנחנו יוצרים חשבון פייסבוק ביזנס מנג'ר, הוא נותן לנו את האפשרות להוסיף עובדים ולתת להם הרשאות שונות לכל נכס דיגיטלי שיש לביזנס מנג'ר גישה אליו. זה מתייחס לאינסטגרם, חשבונות מודעות (Ads Manager), עמודים עסקיים, קטלוגים לחנויות מקוונות, ובעצם גישה חופשית לכל דבר המחובר לביזנס מנג'ר. באותה קלות שאתם יכולים להוסיף אנשים לחשבון שלכם, אתם יכולים גם להסיר אותם ולחסום את הגישה. כל זאת בלי שתצטרכו לדאוג לשנות את הסיסמאות שלכם.

הפרדה בין החשבון העסקי לחשבון הפרטי שלכם בפייסבוק

פייסבוק ביזנס מנג'ר נותן לכם את האפשרות לשלוט גם דרך הפרופיל האישי וגם העסקי.
באמצעות הביזנס מנג'ר, אתם יכולים לעשות בקלות הפרדה בין החשבון העסקי לחשבון הפרטי שלכם. הלקוחות שלכם יראו את הפוסטים שאתם מעלים ישירות מהחשבון העסקי שלכם. מה שאומר, שגם כל פוסט ומודעה שתעלו, יראו הרבה יותר מקצועיים כשהם עולים מהחשבון העסקי. תגדילו את הנוכחות שלכם אונליין ותוכלו ליצור אוטוריטה בנישה שלכם ביתר קלות.

דאשבורד מאוחד לאינסטגרם ופייסבוק

אם פעם היינו צריכים להיכנס בנפרד לאינסטגרם כדי לראות את הסטטיסטיקות של החשבון העסקי שלנו; ולפייסבוק כדי לראות את כל הביצועים של הדפים והמודעות שלנו; היום, בעזרת פייסבוק ביזנס מנג'ר, יש לנו אפשרות לראות את כל הנתונים האלו בצורה מרוכזת – הכל במקום אחד. כאן גם תוכלו לראות את כל ההודעות ששלחו לכם ולאחד אותן לצ'אט אחד. על מנת שתוכלו לעשות זאת, צריך לחבר את שני החשבונות שלכם, פייסבוק ואינסטגרם, אחד לשני. תוכלו לעשות את זה בקלות עם כמה לחיצות, על ידי מתן הרשאות גישה, עליהן נרחיב עוד בהמשך.

יצירה של מודעות בקלות

הדרך הרגילה ליצור מודעה בפייסבוק מפוסט דורשת מאיתנו לעבור את כל תהליך יצירת המודעות. עכשיו, בעזרת פייסבוק ביזנס מנג'ר, אתם יכולים לראות ליד הפוסט שלכם את הביצועים שלו. דרך הביזנס מנג'ר יש לכם אפשרות להמיר פוסטים רגילים במודעות ממומנות, ממש בכמה קליקים. זה מקל על תהליך העבודה, חוסך זמן ומוודא שהמודעות שלכם נשארות רלוונטיות.

דוחות ונתונים בזמן אמת

פייסבוק ביזנס מנג'ר מאפשר לכם, בעלי העסקים, לפקח בקלות על ההתקדמות של המודעות, היעילות שלהן ובעצם לראות את כל הנתונים המשקפים לכם הצלחה של מודעה כזו או אחרת. כך אתם יכולים להישאר תמיד עם היד על הדופק ולוודא שהמודעות שלכם אכן ממירות. יש לכם אפשרות לראות את הביצועים של המודעות שלכם בחשבונות השונים שלכם בפייסבוק, בקלות ובמהירות, בלי שתאלצו לחפש אותם בתוך המערכת ולבזבז זמן יקר על ניתוח נתונים. פייסבוק ביזנס מנג'ר עושה את הכל עבורכם, ומראה לכם את הדוחות הכי עדכניים ומדוייקים שאפשר.

אימות העסק שלכם מול פייסבוק ביזנס מנג'ר

אימות העסק בפייסבוק הוא תהליך חשוב מאוד והכרחי לכל עסק באשר הוא. כך בעצם, אתם מאמתים מול הפייסבוק ביזנס מנג'ר שהחשבון שיצרתם שייך לעסק אמיתי ופעיל. המטרה העיקרית של אימות העסק שלכם היא לוודא שאתם לא פותחים סתם חשבון מנהלי עסקים בשביל עסקים פיקטיביים, וכמובן גם למנוע ספאם. בשלב הזה, יכול מאוד להיות שפייסבוק תדרוש מכם גם להעלות אליה את אמצעי הזיהוי האישי שלכם, לפני שהיא מגישה בקשה לאימות של העסק שלכם. במקרה כזה, תצטרכו לצרף את אמצעי הזיהוי הממשלתי שלכם; תעודת זהות, דרכון או רישיון נהיגה.
בנוסף לאימות העסק שלכם, בביזנס מנג'ר קיימות גם הרשאות גישה לפעולות שונות שאתם רוצים לנקוט; כמו שציינתי קודם. תוכלו לקרוא כאן כל מה שרציתם לדעת על הרשאות הגישה הקיימות ולהבין איך בדיוק תוכלו לעמוד בהן, כדי שגם אתם וגם פייסבוק תהיו מרוצים.
מרכז האבטחה של הביזנס מנג'ר מאפשר לכם להקים זיהוי דו-שלבי וליצור גיבויים. כך תוכלו לוודא שהנכסים שלכם בטוחים ומאובטחים הרבה יותר.

ביזנס מנג'ר מול בוסט פוסט

חשוב לעשות את הפרסומים דרך הביזנס מנג'ר עצמו ולא דרך בוסט פוסט (Boost Post). הבוסט פוסט הוא כפתור שמופיע מתחת לפוסטים שאתם מעלים לעמודים העסקיים שלכם בפייסבוק. הכפתור הזה מאפשר לכם לקדם בצורה זריזה את הפוסט לקהל מוגדר עם תקציב וזמן מוגדרים. זוהי אופציה פחות מומלצת משום שהבוסט פוסט לא מאפשר לכם לקדם את הפוסט רק במובייל או רק בשולחן העבודה שלכם. הוא לא מאפשר לבנות במקביל כמה קבוצות של מודעות שיפנו לכמה קהלים שונים ועוד. מהסיבות האלו, עדיף להשתמש בפייסבוק ביזנס מנג'ר, משום שהוא נותן לכם כל כך הרבה יותר אפשרויות לקידום יעיל וממוקד של הפוסטים שלכם. הבוסט פוסט אמנם זריז, אבל היעילות שלו לא גבוהה במיוחד. כפי שאתם בטח יודעים, דברים טובים ואיכותיים לוקחים זמן וכך גם המודעות שלכם.

לסיכום, פייסבוק ביזנס מנג'ר היא הפלטפורמה הטובה והאיכותית ביותר שקיימת היום עבור בעלי עסקים שרוצים לקדם את עצמם אונליין. אתם יכולים לעשות את כל פעולות הקידום ממקום אחד, באופן מרוכז, ולקבל שליטה מלאה על כל מה שקורה בעסק שלכם, בזמן אמת. כל בעל עסק באשר הוא צריך להשתמש בה בין היתר, מהסיבה הפשוטה שהיא פשוט תקל לכם על החיים משמעותית.

אהבתם? שתפו בקליק אחד!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
תשמרו על קשר
למותג שלכם מגיע לקבל את הטוב ביותר!

קחו אותו לשלב הבא כבר עכשיו עם שירותי פרסום ושיווק מתקדמים! בואו נדבר ונתחיל!

בואו נדבר על זה!

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה