fbpx

NFT: מה זה וכיצד זה יעזור לבעלי עסקים?

המונח NFT, הוא רשי תיבות של Non-Fungible Token; או בעברית, אסימון חסר תחליף. זהו סוג מיוחד של פרוטוקול קריפטוגרפי, המייצג נכס ייחודי. או במילים פשוטות, יצירה דיגיטלית מקורית, שאין שנייה לה בעולם. בניגוד למטבעות מבוזרים לדוגמת ביטקוין או פולקדוט ואסימוני רשת אחרים; ה- NFT לא ניתן להחלפה בשום מטבע אחר. מסיבה זו, הוא הופך לכה ייחודי, ולא בר-חליפין.
אסימונים אלו הם לא משהו חדש, כפי שרבים נוטים לחשוב. הם הגיחו לעולם כבר בשלהי שנת 2012. הפופולריות שלהם, לעומת זאת, תפסה תאוצה אדירה בתחילת שנת 2021. עם משבר הקורונה שפקד את כל העולם, מיליוני אנשים נאלצו להעביר את סביבת עבודתם לדיגיטל. זה פתח בפניהם הרבה יותר אפשרויות בזירה הדיגיטלית, וגרם להם להבין שזה המקום החם ביותר להיות בו. עכשיו, בכל הנוגע לנושא שלנו; למה כולם קופצים על ההזדמנות של NFT דווקא עכשיו? ובכן, בזכות הנוכחות הגבוהה במיוחד בדיגיטל, אנשים התחילו להבין את היתרונות הרבים שהאינטרנט טומן בחובו. ובייחוד, היתרונות בבעלות של נכסים אינטרנטיים. כאשר הרבה כסף בא יחד עם הרצון לבעלות על משהו ייחודי ומקורי שאין כמותו לאף אחד אחר – נוצר שוק עצום של מוצרים דיגיטליים ייחודיים לרכישה בסכומים גבוהים במיוחד.

מה הרעיון מאחורי ה- NFT?

מאז התפתחותה של רשת האינטרנט, במשך שלושה עשורים שלמים הרשת הייתה פתוחה לשכפל ולהעתיק כל מה שרוצים. תמונות, סרטונים, אודיו ועוד. ה- NFT בעצם כאן על מנת להטמיע את התפיסה של בעלות כלכלית; גם במרחב שבו לכאורה אין בעלות על שום דבר. אנשים חובבי חדשנות וטכנולוגים, רואים במטבע הזה את העתיד של היצירה והאמנות הדיגיטלית. הם כבר מזמן הבינו שה-NFT, הוא הביטוי של המיזוג המושלם בין העולם הפיזי לדיגיטלי. אסימונים חסרי תחליף אלו, יכולים להיות כל סוג של יצירה דיגיטלית. תמונת סטילס, ג'יפי, סרטון קצר או אפילו קטע אודיו. בעצם, כל סוג של יצירה מקורית הנמצאת בסופו של דבר בזירת הדיגיטל.

למה NFT משמש ואיך הוא עוזר ליוצרים?

אסימונים חסרי תחליף נמצאים בשימוש נרחב ליצירות דיגיטליות. אלו צריכות להיות מקוריות וייחודיות. לדוגמה, אמנות בלוקצ'יין ויצירות אספנות דיגיטלית. השימוש המוקדם ביותר ב-NFT היה בתחום האמנות הדיגיטלית. ה- NFT מאפשר הוכחה חותכת וייחודית למקוריות של היצירה והבעלות עליה. עד היום, התחום של האמנות הדיגיטלית היה פרוץ במיוחד. אפשר בקלות ותוך קליקים ספורים להעתיק, לשכפל ולערוך יצירות של אנשים אחרים. ניתן גם להפיץ אותן ללא הרשאה מהאומן ברחבי רשת האינטרנט. האסימונים חסרי התחליף, ה- NTF, שמו להתופעה הזו סוף.
בחודש מאי 2021 נמכר העותק המקורי של סרטון הווידאו ששיגע את העולם, Charlie Bit My Finger, תמורת 760 אלף דולר(!). זה הפך אותו לסרטון הביתי היקר ביותר שנמכר אי פעם כ-NFT.

אז מי יכול ליצור NFT בעצם?

ב- 2 מילים? כל אחד. כל מי שרוצה להתחיל לפשפש בבריכת הכרישים; יכול ליצור אסימון חסר תחליף משלו. כך בעצם, כל אדם באשר הוא, מכל קצה בעולם (בעל חיבור לאינטרנט), יכול להשתתף בערך הכלכלי של הרשת. היוצרים יכולים להשתמש בכל כלי שהם רוצים, על מנת ליצור את האסימון חסר התחליף שלהם. אפליקציות, מכשירי חומרה, תוכנות עריכה ואודיו, ועוד.

כיצד ניתן ליצור ולמכור אסימון חסר תחליף?

על מנת שיתאפשר למכור את הNFT שתיצרו; לפני הכל נדרש ביצוע של הרשמה לארנק הדיגיטלי שאתם מעוניינים לעבוד איתו. קיימים סוגים שונים של ארנקים דיגיטליים בהם ניתן להשתמש. בארנק דיגיטלי, ניתן לאחסן בבטחה ובנוחות את המטבעות והטוקנים הדיגיטליים בהם אתם מחזיקים. במידה ועוד לא התחלתם, זה הצעד הראשון שיהיה עליכם לעשות.


להלן כמה סוגי ארנקים דיגיטליים בהם תוכלו להשתמש:

Meta Mask – המוכר ביותר

ארנק מטא מאסק הוא הארנק הדיגיטלי החם ביותר כיום. הוא הפך למאוד נפוץ ופופולרי, בייחוד בשנתיים האחרונות. אל הארנק ניתן להעביר את המטבעות שקניתם בזירת המסחר הדיגיטלית. הוא נחשב למאובטח במיוחד, קליל ופשוט לשימוש, גם עבור משקיעים בתחילת דרכם.

Ledger – המאובטח ביותר

חסין בפני פריצות, משום שהוא ארנק דיגיטלי המנותק מהאינטרנט. הוא תומך במספר גדול מאוד של מטבעות קריפטו שונים. מאפשר קנייה ומכירה של מטבעות דרך התוכנה שלו. קומפקטי ונייד.

Binance – הגדול ביותר

חברת Binance הצליחה לפתח טכנולוגיה שמשלבת חוויית משתמש ואבטחה ברמה גבוהה, באופן מדוייק. ארנק דיגיטלי זה בעל טכנולוגיית אבטחה מתקדמת במיוחד. הוא משלב חוויית שימוש מהטובות ביותר בעולם הקריפטו. בנוסף, הוא בעל עמלות קנייה מהנמוכות בשוק.

ZenGo – נהדר עבור מתחילים

זוהי פלטפורמה ותיקה ביותר, שמעניקה גם אפשרות של ארנק דיגיטלי. בעלת טכנולוגיית אבטחה חכמה ומתקדמת. בנוסף, היא מעניקה חוויית שימוש מהטובות בעולם הקריפטו. לאחר קניה של מטבעות דיגיטליים, אפשר לצבור דרך ארנק זה ריביות של עד 15% בשנה.

מה עושים אחר כך?

אז לאחר שבחרתם את הארנק הדיגיטלי שלכם, אתם יכולים להתקדם ולבחור כמה עותקים תרצו שיהיו ל- NFT שאתם יוצרים. יש לכם את האפשרות להחליט כמה תמונות כאלו יהיו קיימות בעולם. אם תבחרו באופציית היחיד, אז תהיה רק תמונה אחת מה- NFT שלכם בכל העולם. אם תבחרו באופציה המרובה, תוכלו להחליט כמה עותקים תרצו שיהיו לו. 5, 15, או 100. זיכרו, שככל שיש פחות עותקים מה- NFT שלכם – ככה הוא נחשב להרבה יותר נדיר; ולכן הוא גם יהיה שווה יותר ובעל יותר ערך. עכשיו, בכל הנוגע לפורמט הקובץ, חשוב מאוד שהקובץ שאתם מעלים יהיה בפורמטים הבאים בלבד: MP3, MP4, WEBP, GIF או PNG. גודל הקובץ גם מחשק כאן תפקיד חשוב, והוא חייב להיות מתחת ל- 100mb.

לאחר שהעלתם את הקובץ שלכם, הגיע הזמן לבחור את הערך שתרצו שיהיה ל- NFT שלכם. כמה הוא שווה? בשלב זה אתם יכולים גם כן לבחור את סוג המטבע שבו תרצו לקבל את התשלום; עבור יצירת האמנות הדיגיטלית הייחודית והמקורית שלכם. המטבע הפופולרי ביותר בו נעשה שימוש באסימונים חסרי תחליף, נקרא אתריום, או באנגלית, Ethereum. בחרו האם אתם מעוניינים שהאסימון חסר התחליף שלכם יהיה כחלק מקולקצייה קיימת; או שתעלו אותו לגופו. בתחילת הדרך, העלאה שלו כחלק מקולקציה קיימת, תהיה כרוכה בפחות השקעה כספית מצדכם. לבסוף, אתם יכולים להעלות את היצירה שלכם לפלטפורמה שבחרתם, ולתת לזמן לעשות את שלו. עם הזמן הערך של היצירה שלכם יכול להתחיל לעלות, ואף להכפיל או לשלש את עצמו.

איך עולם ה- NFT יכול לעזור לבעלי עסקים?

ל- NFT יתרונות רבים עבור בעלי עסקים. בייחוד בשנים האחרונות, שוק זה פרץ והפך לשוק הכי חם ברשת. כיצד בעצם אסימונים חסרי תחליף ייחודיים אלו יכולים לעזור לבעלי עסקים ברחבי העולם?
ובכן, התשובה העיקרית לשאלה למה כדאי לעסקים להיכנס לתחום ה-NFT; היא שהם יכולים ליצור בכך זרם נוסף ונפרד של הכנסות עבור העסק. בנוסף לכך, השימוש ב- NFT לעסק יכול להעניק לעסקים חשיפה לקהל חדש לגמרי, שלא ניתן יהיה להגיע אליו ללא השימוש באסימונים חסרי תחליף אלו. יתרון משמעותי זה, של חשיפה לקהלים חדשים ורעננים בכל מקום בעולם; הוא משהו שעסקים רבים צריכים ומחפשים בנרות בימינו. הכניסה לשוק המתקדם הזה יכולה להגדיל חשיפה ואת אחוזי ההמרה בעסק שלכם באופן משמעותי.

בדרכים רבות, השקה של NFT דומה לפתיחה של עסק חדש. ישנן הרבה דרכים שבהן ניתן לפרוץ ולהתרחב – או גם להיפך, להכשל. בעסקים, בדומה לעולם האסימונים חסרי התחליף – צריך לקחת סיכונים באופן תמידי. ללא לקיחת סיכונים, לא יתאפשר לכם להגיע לרמות הגבוהות אליהן אתם, ככל בעלי העסקים, ככל הנראה שואפים. מעבר לכך, בזכות השימוש ב- NFT, ניתן גם לבנות קהילה. הם מספקים ליוצרים ובעלי עסקים בכל העולם, הזדמנות לבנות קהילה עם קהל היעד שלהם. במקרה של אסימונים חסרי תחליף, הערך שלהם בקהילה נקבע וגדל על ידי אותו שוק משני; כאשר חברי הקהילה סוחרים או מוכרים מחדש ב-NFT שלהם.

לסיכום, עולם ה- NFT הוא רחב ידיים ובעל הרבה מאוד אספקטים שונים. בימינו, כאשר רוב האנשים ובעלי העסקים נמצאים דווקא בזירה האינטרנטית; חשוב לעלות על הגל ולקחת בכך חלק. העולם הרחב של אסימונים חסרי תחליף, פותח בפנינו מגוון עצום של אפשרויות. היום ניתן לרכוש נכסים דיגיטליים, יחודיים ומקוריים, שלא קיימים אצל אף אחד אחר. הערך שלהם לרוב עולה עם הזמן – ותוכלו למכור אותם בהמשך הדרך בסכום גבוה בהרבה ממה שרכשתם אותם בו.

אהבתם? שתפו בקליק אחד!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
WhatsApp
תשמרו על קשר
למותג שלכם מגיע לקבל את הטוב ביותר!

קחו אותו לשלב הבא כבר עכשיו עם שירותי פרסום ושיווק מתקדמים! בואו נדבר ונתחיל!

בואו נדבר על זה!

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה